Endodoncja mikroskopowa

Endo, to z greckiego wewnątrz, odontząb. Endodoncja to po prostu leczenie „wnętrza zęba”, czyli schorzeń miazgi. Jej istotą jest odnalezienie, opracowanie i wypełnienie wszystkich kanałów korzeniowych w danym, leczonym zębie. Tego typu leczenie wymaga dokładności, pole zabiegowe bowiem ma jedynie kilka minimetrów kwadratowych, dlatego wspieramy się w naszych działaniach profesjonalnym i nowoczesnym sprzętem. W naszym gabinecie korzystamy z mikroskopu operacyjnego Carl Zeiss, który powiększa obraz od 4 do 25 razy, elektronicznie mierzymy długość kanału z pomocą endometru i wypełniamy kanał płynną gutaperką.

Rozwój technik stomatologicznych pozwala na zachowanie własnych zębów, tych które wymagałyby usunięcia i zastąpienia protezą. A własne zęby to najprostsza metoda zachowania zdrowia jamy ustnej i ogromny komfort dla Pacjenta.

Wszystkim lekarzom stomatologom proponujemy współpracę w rozwiązywaniu problemów endodontycznych zgodnie z zasadami Practice Limited to Endodontics. Jednocześnie dziękujemy tym z Kolegów i Koleżanek, którzy nam zaufali do tej pory i przesłali Pacjenta na leczenie kanałowe.