Leczenie zachowawcze

Obecnie stomatologia koncentruje się nie tylko na  wyleczeniu ubytku próchnicowego, ale równolegle na wykonaniu wypełnienia w najbardziej naturalny i estetyczny sposób.  W naszym Centrum Stomatologii koncentrujemy się na leczeniu metodami minimalnie inwazyjnymi z pozostawieniem jak największej ilości tkanek własnych zęba.

Dzięki różnorodnej palecie barw i przezierności materiałów kompozytowych oraz technice wielowarstwowej, wykonywane wypełnienia i odbudowy mają anatomiczny kształt, a zęby wyglądają „jak nowe”. Aby efekt leczenia utrzymywał się przez długi czas, niezbędna jest dokładność i precyzja, dlatego też leczenie zachowawcze w naszym Centrum zawsze odbywa się w lupach zabiegowych powiększających obraz.

Integralną częścią leczenia zachowawczego jest także znieczulenie. W naszych gabinetach nie używamy zastrzyków i strzykawek. stosujemy mikroprocesowe urządzenie do bezbolesnego podawania znieczulenia – amerykański system The Wand Plus.

Drodzy Pacjenci, pamiętajcie że bakterie w jamie ustnej są nie tylko źródłem próchnicy, chorób przyzębia czy nieprzyjemnego zapachu z ust, ale mogą być także źródłem poważniejszych chorób nerek, stawów czy serca.